Jeskyně Janská

Užijte si ničím nerušený relax

VÍTEJTE V "JESKYNI JANSKÁ"

Pravidla fungování a neb jak si zpříjemnit život, zažít spoustu zážitků a být v pohodě.

Co Vás čeká?

 

Na pozemku se nachází zajímavé podzemní prostory vytesané našimi předky jako sklepení v útrobách pískovcového masivu. Místo na Vás neustále dýchá klid a pohodu. Po těch miliónech let, co zde pískovec existuje, již nemá zapotřebí žádný stres a problémy. Je vyrovnaný, vždy stejný ale všude trochu jiný.

Naši "jeskyni" jsme obydleli, trávíme zde čas v každém ročním období a vám nabízíme pronájem pozemku a možnost do tohoto trochu jiného světa nahlédnout.

První kroky do útrob podzemí každý prožívá trochu jinak. Někdo s euforií, v jiném se projeví duch objevitele a vydá se chodbou objevovat další místnosti. Někdo "zamrzne" u vchodu a nasává atmosféru. Každý tak prožívá své soukromé emoce, které se mění v klid, zpomalení tempa a relax. 

Je to prostě výzva, nová dimenze, nový prostor pro někoho místo nadšení, pro někoho naprostý discomfort.

Hlavní místnost

Nasi zimni sousede.JPEG

Několik pravidel a informací pro návštěvníky                                                                                                            

Zimni momentka4.JPEG

  • Klíče od přístupu do podzemí a ovládání elektřiny a vody naleznete po zaplacení pobytu na předem dojednaném místě. Budou zajištěné kódem, který obdržíte.
  • Přijíždíte do přírody, do místa, kde vše živé žije. Chovejte se tak, aby vše žilo i po vašem odjezdu.
  • Podzemí i když vytvořené našimi předky je přírodní útvar. Je ZAKÁZÁNO jakkoliv se pokoušet dloubat do zdí, zvětšovat pískovcové kapsy, vrtat a jinak porušovat skalní masiv zevnitř i z venku.
  • V "JESKYNI JANSKÁ" je stabilní teplota zimních 9 a letních 15 stupňů, avšak pocitově je teplota výrazně vyšší. Při topení, či pobytu uvnitř je teplota okolo 15 stupňů bez problémů. Když přijedeme zatopíme si :-) Ale jedete do přírody, tak asi neočekáváte pikolíka s příručním topením.
   Byli jsme zde tři noci při teplotách okolo - 20 stupňů a jeskyně si i tak držela stabilní teplotu na tričko či mikinu. Příroda umí divy. V létě je zde trvalá přírodní klimatizace, vedra se nebojte. Rádi zajdete z letní výhně do pohody podzemí.
  • A co s dětmi? My zde s dětmi pobýváme pravidelně, naši známí také. Děti mají své bunkry a schovky, koupají se v Kamenici či v Olešském rybníku a pečou popcorn na ohništi. Umí se v přírodě pohybovat a tuší, že rozbité koleno je důvod dát si příště větší pozor. Zvažte tedy sami, zda máte děti, které se umí v přírodě pohybovat anebo alespoň poslouchat. V tom případě u nás budou nadšené.
   P.S.: Na popcorn je ten červený hrnec pod kuchyňskou linkou. A je to výzva mít nespálený popcorn z ohně, nerozskákaný po okolí a hrnec schopný dalšího použití. Hodně zdaru!   
  • Na závěr obvyklá a zde o to více platná věta – pobyt je na vlastní nebezpečí.                                                                                                                                                             

Pár slov závěrem 

 • V jeskyni nic neusušíte. Ani hrnek tu neuschne. Má stabilní prostředí. Notebook o vlhkosti neví stejněJeste uklidit a je to.JPEG jako ten mokrý hrnek oboje si ponechá své sucho či vlhko.
 • Tím chci říci, že jako útočiště pro home office funguje skvěle.
 • Pokud potřebujete něco sušit a venku leje jak z konve, pusťte si topení, dejte věci k němu a vše bude suché
 •  velmi rychle.
 • Stále tvoříme a čekají nás ještě velké věci, a proto jsme velmi vděční za vaši návštěvu. Pomáháte nám tak získat prostředky na realizaci dalších nutných prací a úprav na pozemku, zejména zabezpečení svahu, přechodové vstupní místnosti, WC se sprchou, úpravy terénu, zpevnění příjezdové cesty se základním oplocením a dotvořením opěrné zdi. A můj sen – bazén v místě, kde jsme objevili koupelnu z 18. století.